ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9309115
*
nr 930 9115
Spegel
Rotting, diameter: 50
Utrop:
400 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:40:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 11:58:45
1
150 kr
12/12 12:55:27
2
150 kr
12/12 12:55:27
1
150 kr (Budbetjänt)
15/12 09:22:06
3
300 kr
15/12 10:38:38
4
400 kr
15/12 14:45:29
5
800 kr
15/12 15:04:51
6
700 kr
15/12 15:04:51
5
800 kr (Budbetjänt)
15/12 15:11:58
4
900 kr
15/12 15:25:41
5
1.200 kr
15/12 15:56:24
4
1.200 kr
15/12 15:56:24
5
1.200 kr (Budbetjänt)
15/12 15:57:01
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotting spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 930 9115
Spegel
Rotting, diameter: 50
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 11:58:45 | 1 | 150 kr |
12/12 12:55:27 | 2 | 150 kr |
12/12 12:55:27 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
15/12 09:22:06 | 3 | 300 kr |
15/12 10:38:38 | 4 | 400 kr |
15/12 14:45:29 | 5 | 800 kr |
15/12 15:04:51 | 6 | 700 kr |
15/12 15:04:51 | 5 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/12 15:11:58 | 4 | 900 kr |
15/12 15:25:41 | 5 | 1.200 kr |
15/12 15:56:24 | 4 | 1.200 kr |
15/12 15:56:24 | 5 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
15/12 15:57:01 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rotting spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23